Je ziet er stralend uit, schatje!
Een weekendje voor twee personen, op het FANC te Brussel, iets wat het IV-DB/DVK u warm kan aanbevelen.
Vroeger een nobele onbekende, het FANC, maar sinds er werk gemaakt wordt van het registreren van Röntgen apparatuur in diergeneeskundige praktijken (regularisatie campagne) staat deze overheidsdienst ook op de “betaalrol” van vele dierenartsen.
Na een wat verwarrende start twee jaar geleden, hebben de laatste 12 maanden meer en meer praktijken zich “ge-out”. Vooral diegenen met een vast toestel deden aangifte bij de FANC administratie. Zij kregen eerst een vriendelijk verzoek tot betaling "om het dossier te openen" (+/- 300 Euro per gebruikers- of inrichtingsvergunning). Na een half jaar of later kwam het begeerde papiertje dat de "... inrichting vergunde ...". Nog wat later kwam er dan een ander formulier, dat de kunstenaar in ieder van ons de royale kans gaf een plattegrond aan het geduldige papier toe te vertrouwen van haar of zijn praktijk, kliniek, stalling, garage of waar de bron van "ioniserende ergernis" ook staat.
De vaardigheden van oudere collega's met pech (diegenen die vóór 1977 hun diploma behaalden en ondertussen reeds met 30 jaar ervaring "foto’s nemen" konden uitpakken), werden op één dag bijscholing naar de kennis van de 21e eeuw getild.
Jupsakee, 150 Euro, één dag parkeren in de buurt van de Ravensteinstraat niet inbegrepen.
Einde van de rekening? Nog niet! Eerlijk duurt het langst ... Eénmaal geregistreerd, neemt men best ieder jaar contact op met Techni Test of Vinçotte, twee firma's die met de lukratieve markt van audits en controles al lang, héél lang hun orderboekje vullen. Met glimmende gereedschaps-koffer en dito discour (“..de Milli Sievert op uwe gepersonaliseerde OSL dosimeter beantwoordt niet aan de gestandariseerde strooistraling, dokter”), wordt men voor de luttele prijs van 95 of 230 Euro in minder dan een uur, een jaar verder geholpen. Zwangere vrouwen, spelende kinderen of buurtbewoners kunnen weer met een gerust gemoed de “vergunde inrichting” binnenlopen.
Nu de knip op de portemonnee? Bijna. Vadertje Staat wil bij monde van het FANC alle 12 opeenvolgende of glijdende maanden nog net geen 100 Euro jaarlijkse heffing op zijn kredietrekening zien verschijnen. En dit zolang de anode brandt.
Brochure?
Voor wie een Röntgentoestel heeft en graag wat meer wil weten, wat er nu allemaal moet en nog net kan, is er de brochure "Handleiding voor het veilig gebruik van röntgenstraling voor diergeneeskundig gebruik". De medewerkers van het FANC (Mevr. A Vanderlink e.a.) legden de basis voor dit hebbeding. Prof. K. Peremans (Fac. Diergeneeskunde Gent), collega Dr. P. De Baerdemaeker (Paardenkliniek Bosdreef) en de IV-DB/DVK vertegenwoordiger leverden de constructieve opmerkingen. Aan allen oprechte dank.
Wordt vervolgd.
De brochure was gratis verkrijgbaar tijdens Expovet, op de stand van het FANC.
Nu te bestellen bij het FANC



Reacties op dit bericht
Geen reactie(s)